Více jak 70 romských vysokoškoláků letos vyplnilo přihlášku do stipendijního programu organizace ROM

Publikováno: 15. 7. 2021
Zdroj: Romea.cz

Letos se do stipendijního programu organizace ROMEA přihlásilo více jak 70 romských vysokoškoláků, což je o 20 více než v loňském roce. Spolu se středoškoláky a studenty vyšších odborných škol se počet přihlášek vyšplhal nad hranici 180 studentů. ROMEA bude moci poskytnout stipendium 50 studentům středních škol, 10 studentům vyšších odborných škol a nově také 30 studentům vysokých škol. Ostatní studenti budou moci využít další podpory například ve formě doučování, mentoringu a v průběhu roku se mohou setkat s dalšími romskými studenty z celé republiky.

„Kvůli problémům s pandemií koronaviru jsme nečekali tak vysoký počet přihlášek a jsme velmi rádi, že se přihlásilo více jak 70 romských vysokoškoláků. Chceme společnosti ukázat mladé talentované studenty, i když je to jen malý zlomek všech Romů, kteří studují,“ říká Štefan Balog, manažer stipendijního programu organizace ROMEA.

„Rádi bychom podpořili víc než 90 studentů, ale bohužel finanční možnosti nám to nedovolí. Pokud se nám díky kampani podaří vybrat více prostředků, budeme moci podpořit studenty alespoň jazykovými kurzy, doučováním a proplacením školních pomůcek,“ dodává Balog.

Pokračování zde.