Věra Jourová k MDR 2021: Evropa má před sebou ještě dlouhou cestu k dosažení skutečné rovnosti Romů

Publikováno: 7. 4. 2021
Zdroj: Romea.cz

Romové stále čelí ve svém každodenním životě předsudkům, diskriminaci, anticiganismu a sociálně-ekonomickému vyloučení. Podle společného prohlášení u příležitosti Mezinárodního dne Romů místopředsedkyně pro hodnoty a transparentnost Vĕry Jourové, komisařky pro rovnost Heleny Dalli a komisař pro jednání o sousedství a rozšíření Olivér Várhelyi je třeba udělat vše, aby Romové pocítili skutečnou změnu.

"U příležitosti Mezinárodního dne Romů oslavujeme společně s naší největší evropskou etnickou menšinou jejich jedinečné přispění k evropské diverzitě a odkazu. Rovněž si připomínáme 50. výročí konání prvního Světového romského kongresu," uvádí se ve společném prohlášení.

"Mnoho Romů přesto stále čelí ve svém každodenním životě předsudkům, diskriminaci, anticiganismu a sociálně-ekonomickému vyloučení. Romskou komunitu navíc tvrdě zasáhla globální pandemie. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom vyřešili nejen současnou krizi, která je zasáhla, ale aby Romové pocítili skutečnou změnu," prohlásili eurokomisařky a eurokomisař.

Pokračování zde.