Slovenské ministerstvo vnitra chystá Operační střediska proti "nepřizpůsobivým Romům"

Publikováno: 20. 1. 2019
Zdroj: Romea

Krompachy budou podle všeho prvním městem, ve kterém slovenské ministerstvo vnitra otestuje, jak bude fungovat projekt Operačního střediska. Má jít o místnost, v níž budou výstupy z až 51 kamer. Důvodem jsou podle slovenské ministryně vnitra „nepřizpůsobiví Romové,“ kteří žijí v Krompachách. Jak dále řekla, policie a hlídky proto budou moci okamžitě zasáhnout na místech, kde dochází k nejčastější trestné činnosti.

"Navštívili jsme části města, kde bydlí romská komunita. Byli jsme na Hornádské a Družstevní ulici a ještě je tam třetí část Stará Maša, kde bydlí nepřizpůsobiví občané. S paní primátorku je dohoda, že v příštích měsících v prostorách budovy, která patří městu, vytvoříme operační středisko, kde budeme sledovat záznam z kamer," řekla ministryně vnitra Denisa Saková.

Ve městě plánují posílit i hlídky státní policie. "Zároveň jsme se dohodli s paní primátorku, že bychom chtěli posílit hlídky občanských pracovníků. Takový pilotní projekt, který uděláme v Krompachách, kam ještě stáhneme možná i přenos obrazu z jiných obcí, kde žijí nepřizpůsobiví občané, například Spišské Vlachy," dodala ministryně vnitra. Následně by podle Sakové chtělo ministerstvo vnitra tento projekt zavést i v jiných městech a obcích na východním Slovensku.

Pokračování zde.