Romští studenti se na devátém setkání BARUVAS utkali ve vědomostech i sportu

Publikováno: 13. 5. 2019
Zdroj: Romea

Na začátku května se uskutečnilo v pořadí již deváté setkání romských studentů BARUVAS, která organizace ROMEA pořádá od roku 2016. Na základě podnětů od studentů se organizátoři během programu zaměřili na to, jak funguje svět projektů a jak se sami mohou aktivně zapojit do jejich realizace. Prostřednictvím zkušeností jednoho z hostů se dozvěděli, jakým způsobem se dá pomáhat v zahraničí, konkrétně v Indii. Vyvrcholením devátého setkání pak byly první BARUVAS olympijské hry „ROMPILIÁDA 2019“, v kterých se studenti v týmech utkali jak ve vědomostech, tak sportovních dovednostech.

Velká část studentů, kteří na akci přijeli, absolvovala BARUVAS už předtím a vzájemně se znala. Díky řadě zkušenostních aktivit se ale o sobě dozvěděli ještě víc a mohlo tak vzniknout otevřené prostředí pro další diskuzi.

„Jsme rádi, že se studenti na setkáních otevřeně baví o tématech, která jsou aktuální a často vyžadují odvahu o nich mluvit, jako jsou názory na odlišnou sexuální orientaci nebo třeba zkušenosti ze života ve vyloučené lokalitě. Studenti, kteří na tato setkání jezdí, jsou různých věkových kategorií, z různých koutů republiky, studují rozličné obory. Zajímalo nás proto, jaké mají názory a jakým způsobem se o nich dokážou bavit," říká Jitka Votavová, manažerka romského stipendijního programu.  

Pokračování zde.