Pravidelná podpora romských studentů má smysl. Dokazují to i pololetní vysvědčení našich stipendistů

Publikováno: 19. 2. 2021
Zdroj: Romea.cz

Koronavirová opatření od základu změnila podmínky, v jakých se v České republice žáci a studenti vzdělávají. Organizace ROMEA se proto poslední rok ještě více soustředila na pomoc romským studentům středních a vysokých škol, kteří se ocitli v nepříznivé situaci a jejich studium ohrožuje sociální a ekonomické vyloučení. A mnozí stipendisté programu organizace ROMEA mají navzdory ztíženým podmínkám, jaké panují na školách, výborné výsledky.

"Pololetní vysvědčení našich stipendistů ukazují, že i když distanční výuka studium velmi komplikuje, nevzdávají to a snaží se plnit studijní povinnosti, jak jim to jen současné podmínky dovolují. Ráda bych vyzdvihla nejen stipendisty, kteří měli vynikající vysvědčení, ale i ty, kteří třeba tak skvělé výsledky nemají, ale s tím, jak na ně a jejich rodiny současná krize dopadá, obdivuhodně bojují," říká projektová manažerka Romského stipendijního programu organizace ROMEA Jitka Votavová.

Mezi stipendisty s výborným vysvědčením je i studentka gymnázia v Bruntálu Daniela Kokyová. "Ráda bych se v budoucnu dostala na lékařskou fakultu. Mým snem je věnovat se stomatologii," svěřila se serveru Romea.cz Daniela se svou představou o budoucí profesi. 

Pokračování zde.