Organizace Vzájemné soužití a Jekhetane pomáhají ostravským Romům se zvládáním koronakrize

Publikováno: 23. 3. 2021
Zdroj: Romea.cz

Ostravská organizace Vzájemné soužití začala pomáhat i v lokalitě Ostrava – Přívoz, kde se minulý týden objevila ohniska nákazy koronavirem. Do pomocí se zapojilo i místní sdružení Jekhetane. Na výskyt nemoci COVID-19 u obyvatel vyloučené lokality upozornila organizaci Krajská hygienická stanice.

„Zhruba před týdnem jsme dostali zprávu od Krajské hygienické stanice, že právě v Přívoze se nacházejí tři ohniska britské mutace koronaviru. Část pozitivních je hospitalizováno v nemocnicích a zbytek se nachází v povinné karanténě,“ říká pro server Romea.cz ředitel organizace Sri Kumar Vishwanathan, který minulý týden odjel do Přívozu společně se svým týmem sociálních a terénních pracovníků rozdávat ochranné pomůcky místním obyvatelům.

„Cílem bylo zmapovat celou vyloučenou lokalitu. Podle informací Krajské hygienické stanice se nákaza objevila ve dvou ulicích a my měli zjistit, kolik nakažených je ve skutečnosti mezi dospělými a kolik mezi dětmi, abychom se mohli lépe rozhodnout, jak konkrétně můžeme obyvatelům lokality pomoci,“ vysvětluje Vishwanathan a dodává, že ohniska nákazy se objevila ve čtyřech vchodech z celkového počtu 52 obydlených domů, kde žijí převážně Romové.

Pokračování zde.