Online setkání romských vysokoškoláků BARUVAS

Publikováno: 3. 3. 2021
Zdroj: Romea.cz

Poslední únorový víkend proběhlo již druhé online studentské setkání BARUVAS pořádané v rámci stipendijního programu organizace ROMEA. Tentokrát se ho zúčastnilo 25 vysokoškolských stipendistů organizace ROMEA a ve dvoudenním bloku workshopů se věnovali válečné a poválečné historii Romů, romským emancipačním hnutím i jak fungují dezinformace na sociálních sítích a jak jsou Romové jakožto mediální téma zneužitelní současnými politiky. 

Mezi účastníky z celé České republiky byli například doktorandka historie, doktorand speciální pedagogiky, studentka českého jazyka, budoucí právnička či studentka digitálního marketingu. 

"V prosinci jsme kvůli protiepidemickým opatřením uspořádali první online víkendové setkání BARUVAS pro středoškolské stipendisty. Tento víkend byl věnovaný vysokoškolákům a i když setkání jen prostřednictvím monitorů a telefonů samozřejmě postrádá mnohé z osobního setkání, povedlo se i takto virtuálně naplnit společný čas zajímavými diskuzemi a s lektory pracovat na tématech, která kvůli mezerám v českém vzdělávacím systému ve školách často chybí. Jde třeba právě o mimořádně bohatou a spletitou historii Romů na území České a Slovenské republiky i v mezinárodním kontextu," přiblížila pro server Romea.cz náplň setkání manažerka stipendijního programu Jitka Votavová.

Pokračování zde.