Mezi nominovanými na Roma Spirit 2021 je Pavel Berky, Denisa Havrľová nebo raper Čavalenky

Publikováno: 28. 10. 2021
Zdroj: Romea.cz

Již po třinácté přináší ocenění Roma Spirit jednadvacet inspirativních příběhů a představuje finalisty letošního ročníku. Roma Spirit oceňuje a široké veřejnosti přibližuje aktivity jednotlivců a organizací, kteří se zasazují za šíření porozumění a budování respektu mezi Romy a majoritou na Slovensku. Letos přípravný výbor vybíral ze 130 přihlášek.

Veřejnost se v nejbližší době bude mít možnost seznámit s rozsáhlými aktivitami a projekty úspěšných nevládních organizací Eduma, n. o., Návrat, o. z., či Spokojenost – centrum sociálních služeb z Prievidze.

Mezi tři finálové nominace v kategorii Společnost a zaměstnavatel postoupila společnost působící v Popradu, Pasell Slovakia, s. r. o., Základní škola s mateřskou školou v obci Jurské, či Střední odborná škola technická z Košic. Roma Spirit zavítá do města Fiľakovo, obce Radnovce a Vtáčkovce. Představí výjimečné osobnosti jako pedagogičku paní Janu Pierovou, Jarmilu Holubovou, která tvoří komunikační most mezi majoritou a romskou komunitou ve Spišském Podhradí a mladého sportovce Viliama Tanka.

Pokračování zde.