Baruv fellowship 2020 – Závěrečné setkání

Publikováno: 9. 12. 2020
Zdroj: Slovo 21

Organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze již třetím rokem nabízí romským studentům vysokých a vyšších odborných škol placené stáže ve významných institucích, organizacích a firmách po celé České republice (včetně stáže na Velvyslanectví USA v Praze). Tento projekt nese název „Baruv Fellowship program“.

Dne 3. 11. 2020 proběhlo závěrečné setkání účastníků a pořadatelů, kvůli současné pandemii pomocí videokonference Zoom. Sešli se nejen stážisté tohoto, ale i minulých ročníků. Měli tak možnost se navzájem poznat a sdílet své zkušenosti z programu po jeho ukončení.

Vydávají se různými směry (jedná se o studenty odlišných oborů – management, zdravotnictví, romistika, výtvarné umění atd.), ale shodli se, že Baruv Fellowship má významný dopad na jejich pracovní i soukromý život. Dostali šanci vyzkoušet si své možné budoucí zaměstnání, získali kontakty, které se jim budou hodit do budoucna při hledání zaměstnání. Též oceňují osobní růst a zlepšené komunikační dovednosti. Někteří, díky získané praxi, si již našli stabilní zaměstnání, další chtějí pokračovat ve studiu a pracují na zkrácený úvazek nebo brigádně.

Pokrašování zde.