Labyrint migrace – online kurz a setkání s experty

9. 11. – 12. 12. 2020
online

Vzdělávací program Varianty – Člověk v tísni, Člověk v tísni a Fórum migrantů vás srdečně zvou na online kurz pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ!

Média, politici a sociální sítě nás už několik let pilně zásobují zprávami o migraci. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak o tomto často kontroverzně diskutovaném tématu mluvit s žáky? A jak se v něm orientujete Vy sami? Cílem našeho kurzu je účastníkům přiblížit hlavní otázky spojené s tématem migrace. Proč lidé migrují? Jaké to je být migrantem? Jaké jsou příčiny a důsledky migrace, jak souvisí s globalizací a jak se cizinci v Česku integrují? Účastníci si prohloubí znalosti o fenoménu migrace a vyzkouší si konkrétní interaktivní metody a aktivity, které mohou při práci s tímto tématem ve výuce využít.

Cílová skupina

  • pedagogové 2. st. ZŠ a SŠ

Počet hodin

  • 18

Kurz se skládá ze čtyř týdenních lekcí

  1. Fenomén migrace: úvod do tématu, příčiny a dopady migrace, základní pojmy, integrace (9. – 15. 11.)
  2. Migrace na mapách světa a EU: migrace řečí čísel a map, migrační politika EU (16. – 22. 11.)
  3. Mezinárodní ochrana, azyl: nucená migrace a mezinárodní právo, uprchlíci v ČR, uprchlíci jako téma společenských a mediálních debat (23. – 29. 11.)
  4. Migranti a česká společnost: specifika migrace a integrace cizinců v Česku (30. 11. – 5. 12.)

Registrace

Zájemci o kurz se mohou registrovat zde.

Kurz Labyrint migrace je součástí projektu I Am European: Migration Stories & Facts for the 21st Century financovaného z fondů EU.

Organizace

Více informací najdete na www.facebook.com