Vícejazyčnost je bohatství

1. 9. – 11. 10. 2019

Spolek Zaedno vyhlašuje VII. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Už jste o této nevšední soutěži možná slyšeli nebo jste se jí dokonce zúčastnili. Jako každoročně, tak i letos rozdáme spousty zajímavých výletů a také diplomů a balíčků s věcnými cenami. Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla.

Abychom vás ještě lépe motivovali k účasti v soutěži, máme novinku – vybrané třídy, které se soutěže zúčastní, pozveme na rande. Ano – na rande! Letos zorganizujeme pro čtyři třídy jazykové rande neboli „Speak dating – junior“. Tato skvělá akce proběhne v rámci Evropského dne jazyků v Evropském domě v Praze. Krátce a zábavně si procvičíte své jazykové znalosti nebo vyzkoušíte zcela nový cizí jazyk! Seznámíte se tak s řadou jazyků, jako je angličtina, němčina, ruština a dalšími! Pojďte se seznámit a třeba se i zamilujete do nějakého cizího jazyka.

Více informací najdete zde.

Organizace

Spolek Zaedno
Kolbenova 762/6, 190 00, Praha 9-Vysočany, Hlavní město Praha, Česká republika
https://zaedno.org/