Vánoční koncert švédského sboru SIST

13. 12. 2018 19.00–20.00
Červený Kostel Brno, Joštova, Brno

Sbor SIST a komorní sbor SIST se představí s bohatým repertoárem vánočních písní právě při příležitosti svátku svaté Lucie. Připravte se na tajuplnou atmosféru dlouhé zimní noci při svitu svíček a krásné (možná nejen) severské hudby.

Kromě akce samotné budete moci ochutnat nefalšované švédské vánoční pečivo, které bude k prodeji a ochutnání u vstupu. Výtěžek poputuje na nájem prostoru a podporu sboru.

Švédský sbor SIST vznikl na jaře 2009 po vedením studentky hudební vědy Kateřiny Janošové v rámci předmětu „Švédština v písních“ na FF.

Členy jsou především studenti FF, kteří absolvovali alespoň jeden semestr švédštiny. Sbor je příležitostně doprovázen klávesami, flétnou, houslemi, klarinetem či jinými nástroji. Sbor opakovaně vystoupil rovněž při akcích obchodního domu IKEA a Avion, kromě toho se účastnil tradiční oslavy svátku svaté Lucie pořádaného Severskou společností a vystupoval i na Midsommarfestu (oslav letního slunovratu) v Brně a komorní sbor letos opět vystoupí na švédském velvyslanectví v Praze v rámci oslavy svátku svaté Lucie.

Vstupné dobrovolné.

Organizace

Skandinávský dům, z. s.
Dejvická 3, 160 00 Praha 6, Hlavní město Praha, Česká republika
Telefon: +420 777 926 331, E-mail: info@skandinavskydum.cz, www.skandinavskydum.cz