Festival italských filmů MittelCinemaFest 2018

Praha – 29. 11.–5. 12. 2018, kino Lucerna, Vodičkova 36, 110 00 Praha 1
Brno – 5.–6. 12. 2018, kino Scala, Moravské náměstí 127/3, 602 00 Brno
Ostrava – 9.–10. 12. 2018, kino Luna, Výškovická 113, 700 30 Ostrava

V rámci Středoevropského festivalu italského filmu se letos již po šestnácté představí to nejzajímavější, co aktuálně italský filmový průmysl nabízí.

Putovní filmová přehlídka začne tradičně v Maďarsku, přesune se na Slovensko a pak pokračuje k nám do Česka, kde ji 29. listopadu zahájí v pražském kině Lucerna snímek Troppa grazia / Naléhavé zjevení. Svižná komedie režiséra Gianni Zanasiho vypráví o svérázné italské samoživitelce, které se začne zjevovat Panna Marie urputně trvající na zrušení nákupního centra a stavbě kostela. Během následujícího týdne pak mohou diváci v pražské Lucerně již po šesté zhlédnout to nejlepší z italské kinematografie, letos půjde konkrétně o deset snímků. V Brně proběhne MittelCinemaFest počtvrté, tentokrát v kině Scala na Moravském náměstí ve dnech 5.–6. prosince. V Ostravě, hostící tuto filmovou přehlídku podruhé, se bude festival konat ve dnech 9.–10. prosince v kině Luna.

Filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. Vstupenky bude možné zakoupit online a na pokladnách uvedených kin.

Bližší informace o festivalu najdete zde.

Partneři

  • ENIT (Italská národní centrála cestovního ruchu), IBC, nadace Eleutheria, Unicredit Bank, Ferrero, hotel Alchymist, Bageterie Boulevard, Xantypa, La Pagina, Progetto Repubblica Ceca

Pořádatelé

  • Institut Cinecittà Luce, Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Italský kulturní institut v Praze, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora, Kino Lucerna

Organizace

Více informací najdete na www.mittelcinemafest.cz