Dnes je  24. 2. 2018, 03:32
Hlavní menu
Vyhledat:

Aktuality » Otevřená výzva pro romské spisovatele

Otevřená výzva pro romské spisovatele

detail
4.5.2012

Občanské sdružení KHER vyhlašuje otevřenou výzvu pro romské spisovatele k účasti na projektu vydání sbírky romských pohádek. Jejím cílem je jednak podpora romských autorů (známých i neznámých, etablovaných i dosud nepublikujících) v tvorbě tohoto tradičního žánru romské lidové slovesnosti, jednak zpřístupnit prostřednictvím nových médií pohádkovou tvorbu veřejnosti.

Romští autoři žijící nebo pocházející z České nebo Slovenské republiky mohou své pohádky zasílat nejpozději do 15. června na emailovou adresu nakladatelstvi.kher@seznam.cz nebo na níže uvedenou poštovní adresu, a to v romštině, případně češtině nebo slovenštině (u romského originálu je vítaný vlastní překlad do jednoho z uvedených majoritních jazyků, není ale nutností).

 

 

Z došlých textů pak budou vybrány ty, jež budou zařazeny do této pohádkové sbírky. Ta bude publikována ve formě elektronické knihy a bude zdarma ke stažení na stránkách nakladatelství a dalších serverech. V případě získání finanční dotace je v budoucnu možné také vydání tištěné verze.

 

 

O výsledku otevřené výzvy, respektive o zařazení či nezařazení autorských děl do sbírkové knihy, budou všichni uchazeči písemně vyrozuměni nejpozději do konce července 2012.

 

 

Podmínky účasti:

  • Účastnit se mohou romští autoři žijící nebo pocházející z České nebo Slovenské republiky.
  • Text musí být napsán v romštině, případně češtině nebo slovenštině (u romského originálu je vítaný vlastní překlad do jednoho z uvedených majoritních jazyků, není ale nutností).
  • Přihlášené texty musí být opatřeny celým jménem a kontaktními údaji autora.
  • Autoři svým přihlášením do otevřené výzvy souhlasí s redakcí a korekturou textů a s publikací přihlášených textů ve výše zmíněné knize, a to bez nároku na honorář, jelikož publikace vzniká bez jakékoliv finanční podpory.
  • Autoři své texty zašlou nejpozději do 15. června 2012 na emailovou adresu nakladatelstvi.kher@seznam.cz nebo na poštovní adresu: KHER, Veverkova 33, Praha 7 170 00.

 

 

Nakladatelství KHER vzniklo v roce 2012 jako občanské sdružení, které si především klade za cíl podporovat, rozvíjet a propagovat literatury Romů a romského jazyka a současně vytvářet platformu, kde romští autoři budou moci snáze publikovat a čtenářům zpřístupňovat svoji tvorbu. Nakladatelství se primárně specializuje na vydávání elektronických publikací.

 

 

Zdroj: Romea.cz; 3. 5. 2012

www.romea.cz

www.romea.cz/cz/zpravy/otevrena-vyzva-pro-romske-spisovatele

 

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Nejbližší akce

Severská filmová zima už poosmé

Jak vyučovat o holokaustu

Workshop – Tkaní pro potěšení