Dnes je  20. 3. 2018, 01:18
Hlavní menu
Vyhledat:

Kalenář akcí » Najdi se v Evropě

Najdi se v Evropě

Najdi se v Evropě
6.11.2008 10:00 -  | Praha (La Fabrika)
Celodenní program divadelních představení, filmových projekcí, diskusí, interaktivních her, který vyvrcholí koncertem populární pražské skupiny Navigators.
Akce se koná u příležitosti Evropského týdne mládeže a v rámci Evropského roku mezikulturního dialogu 2008 v ČR.

Vstup zdarma!

Program La Fabrika začíná v 10:00 - nutná registrace na www.naep.cz

Divadlo HoME
Experimentální multikulturní dílnu s prvky divadla, performance, užitého umění a pohybu. Umělci kladou velký důraz na zapojení publika v procesu tvorby.


Živá knihovna - „Nesuď knihu podle obalu“
Místo knih je možné si zapůjčit člověka, který ve svém životě čelí předsudkům či stereotypům

Eurodrawing – výtvarná štafeta
Multikulturní výtvarná dílna nspirovaná mezinárodním projektem aktivity eTwinning, v jehož rámci žáci z různých evropských zemí tvořili společný obraz na nekonečnou roli papíru.Program Slévárna začíná v 9:30 - vstup bez předchozí registrace (vchod z ul. Přístavní)

Projekce fi lmů a následující diskuze s hosty

10:00 Most přes Wadi
Film režisérů Baraka a Tomera Heymannových. Dokument, který získal v loňském roce na festivalu Jeden svět Cenu diváků za nejlepší film, se odehrává v kraji Wadi, který se nachází ve středu Izraele, kde žijí v těsné blízkosti Židé a Arabové. Po desítkách let násilných konfliktů se rodiče z obou stran rozhodli založit společnou bilingvální a národnostně smíšenou školu pro své děti. Po projekci bude s návštěvníky diskutovat Filip Moravec z Asociace pro mezinárodní otázky.

11:30 Zóna, host: Miloš Zábranský
Film Miloše Zábranského zachycuje osudy dětí z různých koutů světa, například ze Srí Lanky, Indie či Rwandy, které přicházejí o dětství v důsledku přírodních katastrof a sužujících ekonomických podmínek. Mnohé z dětí jsou nuceny zastávat práci dospělých, někdy i suplují roli rodičů svým mladším sourozencům. S návštěvníky bude osobně diskutovat režisér Miloš Zábranský, který je zároveň jedním z ambasadorů Evropského roku mezikulturního dialogu.


13:00 Your Street. My Street
Dokumentární film Your Street. My Street (Tvoje ulice. Moje ulice) zachycuje vidění světa dětí a mladých lidí v sedmi evropských městech. Jejich osobní pohled na život v kulturně a sociálně odlišných sousedstvích Prahy, Bukurešti, Bratislavy, Coventry, Offenbachu, Varšavy a Bruselu ukáže tato města z pohledu teenagerů žijících v Evropě roku 2008. Film natočili polští autoři v rámci projektu „Kultury od vedle“.

Interaktivní hry a multikulturní kvíz o drobné ceny

Prezentace organizátorů


Večerní program začíná v 19:00


Slavnostní zahájení večera

Vyhlášení výsledků fotografi cké soutěže Najdi se v Evropě a předání cen

Banditos
Kapela inspirovaná zejména hudbou Kuby, Brazílie a Senegalu. Hraje tak originální směs reggae, funky a latinskoamerické hudby. Více na www.banditos.cz.

NAVIGATORS
Již mezinárodní složení této formace poodhaluje i její žánrovou pestrost. V hudbě Navigators nalezneme prvky rhytm & blues, soulu, hip hopu, jazzu či funku. Kapela má za sebou úspěšné album Sky Travellin', klip k hitu Happy se probojoval až do MTV. Hudební ukázky jsou k dispozici na www.navigators.cz nebo na http://www.myspace.com/navigatorsmusic

vstupenky: vstup zdarma
pořadatel: Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, Česká národní agentura Mládež, NIDM a Institut umění – Divadelní ústav

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Nejbližší akce

Jeden svět 2018

10. ročník Festivalu bulharských filmů

Intenzivní kurzy češtiny - registrujte se!