Dnes je  18. 10. 2017, 13:12
Hlavní menu
Vyhledat:

Články
17.10.2017

Známá Němka popírající holokaust dostala další trest odnětí svobody

Notoricky známá Němka popírající holokaust, 88letá Ursula Haverbecková, dnes dostala další trest odnětí svobody. Soud v Berlíně jí vyměřil šest měsíců vězení za vyvolávání nenávisti mezi lidmi, informovala agentura DPA. Není to první rozsudek za obdobné porušení zákona, stejně jako všechny předchozí zatím není pravomocný.

detail
16.10.2017

Ctibor Nečas pro Romano voďi: Romští partyzáni a hnutí odporu

Počátkem 40. let minulého století žilo v Protektorátu Čechy a Morava a v říšskoněmecké župě Sudety několik tisíc Romů a Sintů. Pro tyto podle nacistické terminologie „cikány, cikánské míšence a osoby žijící po cikánsku“ se připravovala nucená táborová koncentrace, která cíleně vedla k postupnému strádání a ke konečnému vyhlazení, záhubě internovaných. Na protektorátním území byly takovéto tábory nedaleko obcí Lety (okr. Písek) a Hodonín (okr. Blansko); stejné tábory existovaly rovněž v Liberci – administrativním centru sudetské župy, o jejichž převážně sintských vězních se ale nedochovaly žádné úřední prameny ani jiné zdroje informací.

detail
12.10.2017

Slovo 21, z.s. opět spojuje české rodiny s rodinami cizinců z třetích zemí jedním z nejpřirozenějších způsobů – společným stolováním

Ochutnat vietnamské či turecké jídlo můžete i v bistru na rohu, o jejich krajině se dočtete na internetu, ale pravou atmosféru, zajímavé jídlo i lidi poznáte díky projektu „Rodina Odvedle“. „Rodina Odvedle“ je projekt sbližující české rodiny s rodinami cizinců z třetích zemí, kteří nacházejí nový domov v České republice.

detail
11.10.2017

Překonaly předsudky a jsou úspěšné. Mladým studentkám pomáhá stipendijní program

Anastázie a Tereza, dvě mladé studentky, kterým stipendijní program pomáhá studovat zajímavé školy. Anastázie se dostala na střední pedagogickou školu a Tereza studuje veřejnou správu na vysoké škole Cevro Institut. Obě dvě jsou krásnou ukázkou toho, že i přes počáteční nepřízeň osudu je možné na sobě tvrdě pracovat a jít ostatním příkladem.

detail
10.10.2017

Mezi deset nejlepších snímků na festivalu romského filmu v Berlíně postoupil dokument o Natálce z dílny organizace ROMEA

Mezi deset nejlepších snímků, které budou promítané na mezinárodním festivalu romského filmu Ake Dikhea? v Berlíně, byl porotou vybrán i krátký dokument natočený kameramanem Františkem Bikárem z organizace ROMEA. Na snímku, který citlivým způsobem ukazuje příběh Natálky a její rodiny po žhářském útoku neonacistů, spolupracoval s reportérem Richardem Samkem. Dokument vznikl za podpory Organizace pro uprchlíky a španělské organizace SOS Racisme Catalunya.

detail
10.10.2017

Společné vzdělávání je přirozená věc: R. Renzová

„Před deseti lety se v naší malé školičce sešla téměř polovina romských dětí. To nám moc pomohlo. Nastavilo nám to ve vzdělávání zrcadlo. S běžně používanými metodami a postupy si v takové situaci nevystačíte,“  říká Radoslava Renzová, ředitelka Základní školy a mateřské školy Svitavy - Lačnov, která již léta podporuje inkluzi a přirozeně začleňuje sociálně znevýhodněné žáky, žáky s poruchami učení a chování, žáky nadané a žáky mentálně znevýhodněné či autististické. 

detail
10.10.2017

V Banské Bystrici pochodovaly stovky lidí proti fašizmu

V sobotu 7. října prošel Banskou Bystricou pochod proti Kotlebovi. Organizátoři protestu z platformy "Nie v našom meste" chtěli touto akcí upozornit na viditelný nárůst projevů extremismu a podpory fašistických tendencí ve společnosti.

detail
9.10.2017

Ivan Kandráč: Hledáte podnájem a jste Rom? Smůla. Nemáte šanci aneb Romové nevolat

Pokud bydlíte ve vyloučené lokalitě a chcete z ní pryč, patrně budete hledat nájem někde mimo. Inzeráty, telefony, osobní prohlídky, podpis smlouvy a stěhování. Ideální stav. Tedy pokud nejste Rom nebo Romka. V takovém případě se musíte připravit na předsudky. V některých případech totiž nestačí ani vysokoškolské vzdělání a deset let práce na jednom místě. Barva prostě převažuje.

detail
8.10.2017

Společnost AGPI, která provozuje vepřín v Letech u Písku, má vrátit dotaci 375.000 eur na výrobnu vajec

Společnost AGPI má vrátit dotaci 375.000 eur (10,35 milionu Kč) na rekonstrukci výrobny vajec ve Vrcovicích u Písku, uvedl dnes server Českého rozhlasu (ČRo). Připomněl, že firma je veřejnosti známá především jako provozovatel vepřína, který v Letech u Písku stojí na památném místě romského holokaustu. Místopředseda představenstva AGPI Jan Čech dnes ČTK řekl, že firma v ničem nepochybila a dotaci získala oprávněně.

detail
8.10.2017

Znalec: Národní demokracie je extremistickou stranou

Krajně pravicová Národní demokracie (ND) je stranou extremistickou, myslí si znalec Josef Dolista, který dnes vypovídal před pražským městským soudem v případě žaloby ND na ministerstvo vnitra. Straně vadí to, že ji úřad ve svých zprávách opakovaně zařazuje mezi extremisty. Domáhá se nápravy stavu a veřejné omluvy za zásah do pověsti právnické osoby.

detail
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 200 300 400   

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nejbližší akce

Filmová přehlídka Suomi100

Příprava na pracovní pohovor

Procházka „Praha očima cizinců“