Dnes je  24. 2. 2018, 03:37
Hlavní menu
Vyhledat:

články
23.2.2018

Cenu Spravedlivý mezi národy získá in memoriam duchovní Václav Čermák. Pomáhal ukrývat židovské rodiny pronásledované za nacismu

Titul Spravedlivý mezi národy získá in memoriam československý evangelický duchovní Václav Čermák. Stane se 117. Čechem či Čechoslovákem, kterému stát Izrael udělil tento titul. Oceňuje tak občany nežidovského původu, kteří nezištně pomáhali za druhé světové války pronásledovaným obětem nacistického režimu.

detail
23.2.2018

Pianista Tomáš Kačo si splnil životní sen. Vystoupil v legendární newyorské Carnegie Hall se sólovým koncertem "Gypsy soul"

Klavírista Tomáš Kačo, pocházející z 12 sourozenců a z velmi skromných poměrů, se vypracoval ze samouka mezi nejlepší jazzové studenty na prestižní americké Berklee College v Bostonu, kde získal diplom. A včera večer se mu splnil další sen - vystoupil v legendární newyorské Carnegie Hall. Jeho sólový koncert nesl podtitul "Gypsy soul". Informoval o tom Radiožurnál, který přípravy na koncert nadaného pianisty sledoval přímo v New Yorku.

detail
23.2.2018

Praha sdílená a rozdělená

Mozaiky Platform Dialog Vás zve na přednášku Praha sdílená a rozdělená pořádanou v rámci našeho cyklu mezikulturních večerů Kultura sbližuje, kterou přednese Mgr. Zuzana Schreiberová.
23.2.2018

Co přinesla novela školského zákona v inkluzu žáků s odlišným mateřským jazykem

Ve školním roce 2016/17 se v českých mateřských, základních a středních školách vzdělávalo podle statistiky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy celkem 38 794 dětí a žáků cizinců. Je to něco přes 2 % z celkového počtu dětí a žáků v uvedených školách. Není to zanedbatelné číslo vzhledem k faktu, že tito žáci mají minimální či žádnou znalost českého jazyka. V praxi škol tento fakt představuje nutnost zajištění dostatečné jazykové podpory ve formě kurzů češtiny jako druhého jazyka  tedy češtiny pro cizince. To je podmínka k plnohodnotnému začlenění žáků s odlišným mateřským jazykem (dále OMJ) v zapojení do výuky a získání vzdělání, na které mají dle zákona a Úmluvy o právech dítěte nárok.

detail
23.2.2018

Potřebují české školy multikulti workshopy?

Vzdělávací programy na českých školách se v roce 2017 opět staly jedním z témat předvolebního boje. Někteří politici navrhli zavést přednášky o vlastenectví a přišli s informací, že vláda podporuje a financuje projekty na propagaci islámu na českých školách. Měli snad populističtí politici mylně na mysli multikulturní výchovu, která naše děti seznamuje s tím, že i v Česku se mohou setkat s lidmi jiných národností, etnik nebo náboženství? K čemu vlastně takovýto výukový program je?

detail
23.2.2018

Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech u Písku

ROMEA a Muzeum romské kultury pořádají veřejnou diskuzi k budoucí možné podobě a roli Památníku Lety u Písku nazvanou Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech u Písku.
detail
23.2.2018

Do sedmého ročníku největšího akceleračního programu Social Impact Award se mohou hlásit nově i čtrnáctiletí

Ve čtvrtek 22. února se v České republice rozběhl již 7. ročník největšího mezinárodního akceleračního programu Social Impact Award, který je zaměřen na rozvoj společensky odpovědného podnikání mladých lidí.  Díky tomuto akcelerátoru rozjelo své společensky prospěšné podnikání za uplynulých šest let více než padesát studentských týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Pragulic, Rekola, Bezobalu, Frusack, Koala Phone, NáZnak, ostravské Centrum Terapie autismu, Nejčr, a další.

22.2.2018

Základy práce s grafickými programy

Jihomoravské regionální centrum pro podporu integrace cizinců pořádá v březnu kurzy práce s grafickými počítačovými programy.
detail
22.2.2018

Vietnam, země vzdálená, ale i blízká

Zajímalo Vás někdy, jak to vypadá na vietnamské tržnici? Tak právě pro Vás je určena procházka Olomouckou tržnicí v Brně, kde se dozvíte o životě místních obchodníků, včetně návštěvy budhistického chrámu. Nezapomeňte si vzít batohy, jelikož se zastavíme v obchodě nabízejícím asijské potraviny. Nebojte se, nenecháme Vás o hladu, prohlídku totiž zakončíme večeří ve vietnamském stylu!
detail
22.2.2018

Vietnam s vůní koriandru – nový cestopis

Po delších letech vyšla ´cestopisná´ knížka o Vietnamu, která má ambice představit tuto zemi v relativně souhrnném pohledu: Vietnam s vůní koriandru od Magdalény Radostové. Knize se dá vytknout řada drobných věcí, ale v zásadě jde o svazek, který byl napsán svědomitě a se snahou věcně informovat – jeho autorkou je ostatně turistická průvodkyně, která by to měla mít v popisu práce. Knihu doplňuje množství fotografií, jež mají hlavně dokumentační hodnotu.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Nejbližší akce

Severská filmová zima už poosmé

Jak vyučovat o holokaustu

Workshop – Tkaní pro potěšení