Dnes je  23. 9. 2017, 23:55
Hlavní menu
Vyhledat:

články
22.9.2017

Příprava na pracovní pohovor

Sdružení InBáze organizuje v říjnu kurz "Příprava na pracovní pohovor".
detail
22.9.2017

Kurz Osobní start-up

Sdružení InBáze zahajuje kurz Osobní start-up.
detail
22.9.2017

Veřejnost i umělci pro uprchlíky

Amnesty nasbírala stovky vzkazů vládě od lidí ohledně migrace. Posílá je ministru Chovancovi a upozorní na ně i speciální bytový koncert Give a Home.

detail
22.9.2017

REF Montenegro Hosts the Second Professional Intergovernmental Know-how Exchange on Secondary School Scholarships and Mentoring for Roma Students

On September 26-27, the Roma Education Fund (REF) is organizing a Professional Intergovernmental Know-how Exchange on the Implementation of Large Scale Secondary School Scholarship and Mentoring Programs for Roma Students. The event is hosted by the REF Representative Office in Montenegro and will be attended by representatives of ministries from Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Kosovo, Macedonia, Montenegro, Serbia and Slovakia who will share their knowledge and best practices for monitoring and evaluating their scholarship and mentoring programs which reach over 4,500 Roma students annually. 

detail
22.9.2017

Mixed Migration Platform releases a new paper discussing the use and the flaws of the terms “refugee” and “migrant”

The organisation Mixed Migration Platform has published a new paper that explores the “politics of labelling” in the UK, focusing on the terms “refugee” and “migrant”. This publication argues that every term used when talking about migration has an eventual people on migrants’ lives, since they shape the public discourse and the perceptions of the society. Media in the West has often classified people on the move in two big boxes: refugees, who seek asylum due to armed conflicts in their home countries; and migrants, who travel through choice for economic reasons.

detail
22.9.2017

Evidence of discrimination against Muslims in Europe highlights need for action against Islamophobia

ENAR’s reaction to the findings of the survey on Muslims’ experiences of discrimination in the European Union published by the EU Fundamental Rights Agency, on the occasion of European Day Against Islamophobia.

detail
22.9.2017

Odborná stáž v Mezinárodní škole v Praze/International School of Prague

I letos vyhlašuje organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze a s Mezinárodní školou v Praze/International School of Prague (ISP – www.isp.cz) výběrové řízení pro budoucího romského profesionála.

detail
22.9.2017

Děti by měly ve třídě spolupracovat a vzájemně si naslouchat

Upřímnost, svoboda, láska a vnitřní motivace k práci. Principy na kterých jednaosmdesátiletá řádová sestra Cyril Mooney postavila filosofii vzdělávání v indické Kalkatě. Postupem času se její vize o fungování vzdělávacího systému přemístila do dalších částí světa, včetně České republiky. Spolek Škola Cyril Mooney se nyní snaží do školních osnov zakotvit zásady hodnotového vzdělávání.

detail
22.9.2017

Student psychologie Roman Koky: Předsudky mě ženou dopředu, vzdělání je to nejdůležitější, co můžou rodiče dát svým dětem

Jako každý Rom jsem si někdy musel projít těžkými situacemi. Zvlášť na základní škole, kde pro nás s bratrem byly rasistické narážky jiných žáků každodenním chlebem. Jeden zážitek si však pamatuji do dnes. Když jsem šel na bazén a procházel kolem dvou rodičů s tříletým dítětem, to dítě si na mě ukázalo a řeklo „cikán“. Ten pocit, kdy jsem si uvědomil, že se rasistické ideologie vštěpují dětem už od mala rodiči, byl opravdu nepopsatelný.

detail
19.9.2017

Promítání filmu Ženy od vedle s diskuzí

Sdružení pro integraci a migraci Vás zve na promítání dokumentárního filmu Ženy od vedle s následnou diskusí.

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nejbližší akce

Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové 2017

Kongres žen

Poznávací výlet a procházka – Mníšek pod Brdy