Dnes je  25. 7. 2017, 16:36
Hlavní menu
články
24.7.2017

FOTOGALERIE: Různobarevný festival v Trmicích

V sobotu proběhl v parku Kynologického svazu v severočeských Trmicích 13. ročník Různobareveného festivalu a fotograf Jan Stojaspal byl přitom. Festival po poledni zahajovaly romské taneční soubory a ve tři hodiny po několika vydatných dešťových přeháňkách následoval hlavní hudební program, který vrcholil kolem sedmé vystoupením československého romského rappera Rytmuse.

detail
24.7.2017

Kurzy českého jazyka / Czech courses / Kурсы

Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců bude v týdnu od 11. září 2017 otevírat nové kurzy češtiny. Registrace do kurzů se uskuteční přes internet v neděli 27. srpna 2017 v 18.00.

detail
24.7.2017

Metodik/čka práce se žáky

Multikulturní centrum Praha, z. s., vypisuje výběrové řízení na pozici metodika/čky práce s žáky.

detail
24.7.2017

Sem. zaměřený na nenávistné projevy na internetu

Multikulturní centrum Praha zve učitele, budoucí učitele i lektory volnočasových aktivit na seminář zaměřený na nenávistné projevy na internetu. Nenávistnými projevy se plní sociální sítě, dostávají se do médií, do popkultury i do projevů známých osobností. Proč se nenávistí zabývat? Kam až mohou předsudky vést? Seminář se uskuteční 30. srpna.
detail
24.7.2017

Fundamental Rights Strategic Litigation à la Carte in the EU ACTIONES Multi-Stakeholder Training

This is the final multi-stakeholder training session of the EU funded ACTIONES project, which targets legal professionals with the aim to explore potential of the Charter of Fundamental Rights as the basis of the strategic litigation. The training puts a specific emphasis on the dynamically growing area of illegal migration and asylum.

24.7.2017

Letní kino Praha: Rozkaz je rozkaz + Oni

Co se stalo s obyvateli jedné vesničky na maďarských hranicích pote, co za rohem vybudovali uprchlický tábor? Přijďte 26. července do kulturního centra Containall v Praze.
detail
24.7.2017

Kniha povídek „Jinde“ – čtení nejen na prázdniny

Byla vydána kniha "Jinde", která obsahuje sedm povídek od sedmi současných českých autorů o lidech na cestách, bez domova, na útěku, o lidech, kteří ztratili minulost a hledají novou budoucnost.

detail
24.7.2017

Společné vzdělávání je přirozená věc: I. Marušincová

„Poté, co Anežka navštěvovala od svých pěti let běžnou mateřskou školu, nastoupila v necelých osmi letech do první třídy běžné základní školy,“ říká Irena Marušincová, maminka jedenáctileté Anežky, která se narodila s diagnózou Downův syndrom. Anežka chodí do čtvrté třídy Církevní základní školy Rudolfovská v Českých Budějovicích, je zapojena do všech aktivit ve třídě, vyučovací předměty zvládá ve stejném rozsahu jako její spolužáci a individuální vzdělávací plán má pouze na matematiku. Při výuce jí pomáhá asistentka pedagoga.  

detail
24.7.2017

Dopady novely cizineckého zákona

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty připravilo podrobný manuál dopadů novely cizineckého zákona. Zde jej naleznete v češtině a dalších jazykových mutacích (angličtina, ruština, vietnamština, arabština, ukrajinština).

detail
24.7.2017

Mezi Rakouskem a Itálií dál roste kvůli migrantům napětí

Mezi Itálií a Rakouskem dál roste napětí kvůli neshodám ohledně zvládání přílivu migrantů do Evropy. Za "nepochopitelný úlet" to v pátek označil rakouský lidovecký europoslanec vyjádření předsedy socialistické frakce v Evropském parlamentu, Itala Gianniho Pittelly, který obvinil rakouského ministra zahraničí, že chce jeden z italských ostrovů ve Středozemním moři přeměnit na "koncentrační tábor". Starosta ostrova dokonce ministra přirovnal k neonacistovi. Řím se s Vídní od počátku měsíce znovu pře kvůli hrozbě zavedení kontrol na společné hranici.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nejbližší akce

Letní výlety ClubIn červenec-srpen

Sociokurz "Finanční gramotnost"

Letní kino Praha: Rozkaz je rozkaz + Oni