Dnes je  27. 6. 2017, 08:51
Hlavní menu
Aktuality
26.6.2017

Pietní shromáždění v Hodoníně u Kunštátu

Muzeum romské kultury Vás srdečně zve na společné pietní shromáždění v Hodoníně u Kunštátu, které se uskuteční 20. srpna.
detail
26.6.2017

Using Economic Activities to Solve Social Challenges in Roma Communities

Activities to develop employment and employability at local levels are a relatively unknown and underused approach. Methods to improve employability and employment opportunities are generally initiated on the national level and they lack the ability to respond to the specific needs that local municipalities and their citizens face.
One of the most achievable steps towards local employment development can be found in working to encourage local municipal business expansion. These municipal businesses are set up and operated by the municipality and aim to use local materials as well as employ local residents. These social enterprises use their profits to further economic activity through job creation and use their resources to address the specific social issues that face the area community; the result of these activities is a higher standard of living for all municipal residents. One of the best examples of a municipal enterprise can be found in the municipality of Spissky Hrhov, Slovakia.

detail
26.6.2017

Společné vzdělávání je přirozená věc: Š. Tetourová

„Kolikrát jsem slyšela, že chytré děti mají jít na gymnázium, protože je “hloupé” děti na odborných školách potáhnou dolů. Kolikrát jsem slyšela, že se na „obyčejné” střední škole dostanou do špatné společnosti. Kolikrát jsem slyšela, že nejlepší učitelé učí na gymnáziích. Kolikrát jsem slyšela, že na přijímací zkoušky na vysokou připraví spolehlivě jen gymnázium,“ říká Štěpánka Tetourová, maminka nadané dcery Terezy.

detail
26.6.2017

Aktivisté budou na pietní akci v Letech žádat zbourání vepřína. Přijede i ministr spravedlnosti Pelikán

Odstranění vepřína z míst, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy, chtějí v sobotu v Letech u Písku požadovat aktivisté z Česka a dalších 15 zemí. Účast pořadatelům potvrdily tři stovky lidí. Na místo by měli dorazit i někteří politici a velvyslanci několika států. ČTK to dnes řekl Miroslav Brož z organizace Konexe, která je součástí pořádajícího evropského antirasistického hnutí EGAM (European Grassroots Antiracist Movement).

detail
25.6.2017

Bělobrádek: ČR měla přijmout 10 uprchlíků. Vyhnuli bychom se popotahování Evropskou komisí

Podle předsedy KDU-ČSL měla Česká republika přijmout deset uprchlíků a Česko se mohlo vyhnout popotahování od Evropské komise. Novinářům to řekl po jednání celostátní konference strany předseda KDU-ČSL.

detail
25.6.2017

ZÁZNAM: Pietní shromáždění v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku

Odstranění vepřína z míst, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy, požadovali na pietním shromáždění aktivisté z Česka a dalších 15 zemí. Na místo dorazili i někteří politici a velvyslanci několika států. Akci organizovalo evropské antirasistické hnutí EGAM (European Grassroots Antiracist Movement). Zpravodajský server Romea.cz vysílal shromáždění přímým přenosem.

detail
23.6.2017

Devět pražských učitelů se jelo inspirovat do anglického Leicesteru

Město Leicester je v britských poměrech považováno za laboratoř inkluzivního a občanského vzdělávání. Právě tam přijelo v červnu na studijní cestu  9 pražských učitelů a zástupců vedení tří pražských škol: ZŠ Tyršova Praha 5, ZŠ U Vršovického nádraží Praha 10 a ZŠ Strossmayerovo náměstí Praha 7.

detail
23.6.2017

Europe: Online repository informing on the employment of refugees

The Skills2Work project has released an online platform which provides information on the labour market integration of refugees and beneficiaries of international in 9 European countries. Refugees, employers and service providers will find information on how refugees can validate formal and informal skills and competences, which (national or local) authorities is competent or what are the procedures to follow, what support mechanism are available, etc. The website also shares some integration success stories and initiatives promoting the employment of refugees and beneficiaries of international protection.

detail
23.6.2017

Avízo: Ministr Jan Chvojka zastoupí Vládu ČR na pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu

Pietní shromáždění k uctění památky obětí komunismu bude v úterý 27. června 2017 zahájeno hymnou SR a ČR od 10.00. Následovat bude kladení věnců a kytic u pomníku a projevy hostů. Za Vládu ČR bude mít projev ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka. Pietní akt bude ukončen minutou ticha v 11.00.

detail
23.6.2017

Evropští státnici podpořili volný obchod a pokračování podpory zemí severní Afriky v boji s nelegální migrací

Hlavy států a předsedové vlád členských zemí EU se během druhého dne jednání Evropské rady věnovali hospodářským otázkám ve světle vnitřního trhu, volného obchodu a průmyslové politiky. Dalšími tématy jednání byla migrace a digitální agenda.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nejbližší akce

Hate Speech 2017 - volby a společnost

Odborná konference. Zdraví a sociální začleňování

Ida Kelarová uvede „své“ mladé romské muzikanty