Dnes je  23. 9. 2017, 23:49
Hlavní menu
Aktuality
22.9.2017

Veřejnost i umělci pro uprchlíky

Amnesty nasbírala stovky vzkazů vládě od lidí ohledně migrace. Posílá je ministru Chovancovi a upozorní na ně i speciální bytový koncert Give a Home.

detail
22.9.2017

Odborná stáž v Mezinárodní škole v Praze/International School of Prague

I letos vyhlašuje organizace Slovo 21 spolu s Velvyslanectvím USA v Praze a s Mezinárodní školou v Praze/International School of Prague (ISP – www.isp.cz) výběrové řízení pro budoucího romského profesionála.

detail
22.9.2017

Děti by měly ve třídě spolupracovat a vzájemně si naslouchat

Upřímnost, svoboda, láska a vnitřní motivace k práci. Principy na kterých jednaosmdesátiletá řádová sestra Cyril Mooney postavila filosofii vzdělávání v indické Kalkatě. Postupem času se její vize o fungování vzdělávacího systému přemístila do dalších částí světa, včetně České republiky. Spolek Škola Cyril Mooney se nyní snaží do školních osnov zakotvit zásady hodnotového vzdělávání.

detail
22.9.2017

Student psychologie Roman Koky: Předsudky mě ženou dopředu, vzdělání je to nejdůležitější, co můžou rodiče dát svým dětem

Jako každý Rom jsem si někdy musel projít těžkými situacemi. Zvlášť na základní škole, kde pro nás s bratrem byly rasistické narážky jiných žáků každodenním chlebem. Jeden zážitek si však pamatuji do dnes. Když jsem šel na bazén a procházel kolem dvou rodičů s tříletým dítětem, to dítě si na mě ukázalo a řeklo „cikán“. Ten pocit, kdy jsem si uvědomil, že se rasistické ideologie vštěpují dětem už od mala rodiči, byl opravdu nepopsatelný.

detail
19.9.2017

Vernisáž výstavy Bez nenávisti? HateFree?

Ve čtvrtek 12. října bude zahájena výstava "Bez nenávisti? HateFree?".
detail
19.9.2017

Zahájení projektu Města a inkluzivní strategie

Začátkem letošního září zahájilo Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) rozsáhlý a ambiciózní projekt Města a inkluzivní strategie.

detail
19.9.2017

Společné vzdělávání je přirozená věc: K. E. Venclová

 „Od dětství jsem řešila, co je se mnou špatně. Mám ruce, nohy, všech pět pohromadě, umím mluvit, číst i psát, ale stejně si nepřipadám vůbec normální. Ostatní děti se mi buď posmívaly, že jsem divná, nebo se mě bály. Aniž jsem jim kdy jakkoli ublížila. Prostě proto, že jsem jiná. Dodnes se setkávám s tím, že mi lidi nerozumí. A já zase jim. Nevědí, co si o mně myslet, a tak si raději drží odstup. Nemají mě rádi. Preventivně,“ říká Kateřina Emer Venclová, které již v raném dětství diagnostikovali v pedagogicko-psychologické poradně mimořádné nadání a ve čtrnácti letech jí v Mense naměřili IQ 168 . 

detail
19.9.2017

Romům nepronajímat! Další nahrávka dokazuje diskriminaci realitní kanceláře v přístupu k bydlení

Krátce poté, co Romea.cz zveřejnila přepis záznamu, zachycujícího příklad praxe pronajímatelů, kteří v rozporu se zákonem a´priori odmítají pronajímat své byty zájemcům z řad Romů, dostala redakce k dispozici další obdobnou nahrávku. Tentokrát se jedná o záznam telefonního rozhovoru mezi sociálním pracovníkem Miroslavem Brožem a zaměstnankyní – pravděpodobně sekretářkou – realitní společnosti z Teplic.

detail
18.9.2017

Vernisáž výstavy Život v diaspoře

V pondělí 23. října bude v Brně zahájena výstava Život v diaspoře.
detail
18.9.2017

Být součástí komunity

Jde nám hlavně o to, aby si rodiče uvědomili, že sami přicházejí s určitými hodnotami a postoji, jimiž mohou formovat celou komunitu,“ říká zahraniční expertka Monique Fletcher ze Spojených států.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nejbližší akce

Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové 2017

Kongres žen

Poznávací výlet a procházka – Mníšek pod Brdy