Dnes je  21. 2. 2018, 00:32
Hlavní menu
Vyhledat:

Aktuality
20.2.2018

Balkánský večer

Centrum na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina vás zve na tradiční "Balkánský večer".
detail
20.2.2018

Experti představili na MŠMT nové metody výuky o holocaustu

V prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dnes představili čeští i zahraniční odborníci nové metody výuky o holocaustu. Celostátní seminář připravil ve spolupráci s MŠMT Národní institut pro další vzdělávání a Památník holocaustu Yad Vashem v Jeruzalémě.  

detail
20.2.2018

Karviná vyhlásila zóny bez nároku na doplatek na bydlení

Karviná je dalším městem v Moravskoslezském kraji, které využilo novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi a vyhlásilo dvě takzvané bezdoplatkové zóny. Noví obyvatelé, kteří se tam budou chtít ubytovat, už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. Konkrétně jde o lokality ubytoven Majáček a Mašinka, město si od opatření slibuje zlepšení situace v jejich okolí. ČTK to dnes řekl mluvčí magistrátu Lukáš Hudeček.

detail
19.2.2018

Co přinesla novela školského zákona v inkluzu žáků s odlišným mateřským jazykem

Ve školách i poradnách se stále potýkají s nejasnostmi a žáci cizinci nemají dostatek kurzů češtiny.

detail
19.2.2018

Severské filmové čtvrtky: Nejlepší léto

Severský filmový dům Vás zve na promítání filmu Nejlepší léto.
19.2.2018

Centrem Sofie pochodovaly stovky rasistů

Stovky bulharských nacionalistů pochodovaly v sobotu centrem metropole Sofie, aby si připomněly generála z druhé světové války známého svými antisemitskými a pronacistickými aktivitami. Vláda shromáždění zakázala, protože podle ní poškozuje obraz země, která v současnosti předsedá Evropské unii. Soud však zákaz zrušil.

detail
19.2.2018

Role krajů při integraci migrantů - Diskuse u kulatého stolu

V úterý 30. ledna 2018 proběhl v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy kulatý stůl na téma Role krajů při integraci migrantů. Akce byla určena především k seznámení partnerů Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s. a hostů z dalších zainteresovaných subjektů s obsahem a cíli inovačního projektu Města a inkluzivní strategie, realizovaného z podpory Evropské unie.

detail
19.2.2018

Smlouva o odkupu vepřína v Letech dnes nabyla účinnosti, poslední zvířata zmizí do 14 dnů

Dnešním dnem nabývá účinnosti smlouva o odkupu vepřína v Letech u Písku, kterou loni s majitelem výkrmny uzavřela česká vláda. Kabinet Bohuslava Sobotky dospěl k dohodě s firmou Agpi po dvou desítkách let, kdy Českou republiku za existenci vepřína na místě bývalého koncentračního tábora pro Romy kritizovaly romské organizace i mezinárodní lidskoprávní instituce.

detail
19.2.2018

Rada vlády podpořila zavedení dne památky romského holokaustu

Rada vlády pro národnostní menšiny podpořila dnes návrh ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána (ANO) na zařazení dne památky obětí romského holokaustu mezi významné dny v kalendáři. Odsoudila také výroky místopředsedy Sněmovny a šéfa SPD Tomia Okamury o protektorátním romském táboře v Letech u Písku. ČTK to řekla mluvčí Pelikánovy sekce lidských práv Olga Jeřábková.

detail
14.2.2018

Sociální podnik TEXman dokazuje, že lze konkurovat i na volnému trhu

Sociální podnik TEXman z Krásné Studánky za pět let své existence dokázal, že lze konkurovat i na volnému trhu. Firma si vytvořila pevné základy, postavené na poctivém řemeslu, kvalitě, slušnosti a vstřícnému zacházení se zaměstnanci. TEXman zároveň křísí zašlou slávu liberecké textilní tradice a přijetím principů společenské zodpovědnosti, minimální ekologické stopy a dlouhodobé udržitelnosti zdrojů současně reprezentuje moderní podnik par excellence.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nejbližší akce

Týden dánské literatury

Severská filmová zima už poosmé

Výstava "Můj šálek Kafky"