Dnes je  1. 7. 2016, 08:15
Hlavní menu
Aktuality
30.6.2016

Analýza k problematice migrantek a migrantů v České republice

Organizace pro pomoc uprchlíkům OPU dnes vydává a rozesílá politikům a odborníkům publikaci s názvem Analýza k problematice migrantek a migrantů v České republice, ve které shrnuje poznatky a zkušenosti a svá doporučení z tří problematických oblastí života žen cizinek v ČR – často nefunkční komerční zdravotní pojištění, diskriminace na trhu práce a rodinný život včetně slučování rodin.

detail
30.6.2016

Jsem prodavačka, jsem pokladní a znám svá práva. Právní minimum pro pracující v obchodě

Právní analýza přibližuje zakotvení práv a pracovních podmínek žen pracujících v nízkopříjmových profesích v oblasti obchodu v České republice.  Reflektuje základní fáze pracovního procesu a poskytuje tak zaměstnankyním praktický přehled jejich práv, které musí jejich zaměstnavatel při práci respektovat. Analýza má formu odpovědí na zaměstnankyněmi nejčastěji pokládané otázky a poskytuje tak praktický manuál pro účinné uplatnění práv zaměstnance. Vychází z právních předpisů platných ke dni 17. 4. 2016.

detail
30.6.2016

Potíže s lhůtami při vyřizování žádostí o udělení českého občanství

Následující text se zabývá spornou praxí Ministerstva vnitra ČR, Odboru všeobecné správy, Oddělení státního občanství a matrik (dále jen „ministerstvo“), ve věcech nabývání státního občanství České republiky udělením podle zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství České republiky (dále jen „zákon o státním občanství“). Dle této praxe ministerstvo i po uplynutí zákonné lhůty pro vydání rozhodnutí zasílá žadatelům usnesení o přerušení řízení podle ust. § 64 odst. 1 písm. a) správního řádu a zároveň je v těchto usneseních vyzývá k odstranění nedostatků žádostí. Považuji tuto praxi za problematickou, jelikož v některých případech dochází ke zbytečnému prodlužování celého řízení, dále žadatele a ministerstvo zbytečně zatěžuje. Otázkou rovněž je, zda je vůbec možné přerušit řízení v situacích, kdy již zákonná lhůta pro vydání rozhodnutí uplynula, i s ohledem na práva žadatelů bránit se proti průtahům v řízení.

detail
30.6.2016

Zpestřujeme Brno

IQ Roma servis ve spolupráci s holandskými umělci a Romy zvelebují a dodávají život brněnským prostorům.  Během třítýdenní spolupráce s významným holandským umělcem Ronem Glasbeekem budou tvořena umělecká díla, která zpestří brněnské veřejně využívané prostory a odrazí i tváře brněnských romských hudebníků.

detail
29.6.2016

Avízo: Legislativní rada vlády projedná návrh o pobytu cizinců na území České republiky

Návrh zákona o pobytu cizinců má na programu Legislativní rada vlády (LRV) na svém zasedání ve čtvrtek 30. června bod 9:30 hodin. Dále LRV projedná návrh ústavního zákona, kterým se mění Ústava České republiky a s tím spojený návrh zákona, kterým se mění volební zákony - to vše v souvislosti s novelou zákona o volbě prezidenta republiky. Jedná se o snížení počtu podpisů potřebných na petici z obyčejných 50 000 na 8 000 ověřených podpisů občanů České republiky. Posledním bodem programu bude návrh zákona o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon).

detail
29.6.2016

Politiky nulové tolerance v sociálně vyloučených lokalitách řešení nepřinášejí

Odhalila to analýza, kterou nechala zpracovat Agentura pro sociální začleňování z gesce ministra Jiřího Dienstbiera. Ten ji společně s Radkem Jiránkem, ředitelem Agentury, představil na tiskové konferenci ve středu 27. června v budově Úřadu vlády ČR.

detail
29.6.2016

Agentura pro sociální začleňování podpoří další čtyři obce v boji s chudbou

Další čtyři města mohou od září 2016 účinněji řešit problémy chudoby a sociálního vyloučení na svém území. Agentura pro sociální začleňování je zapojí do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Jde o města Břeclav, Rumburk, Tanvald a Vsetín. O jejich výběru dnes rozhodli členové Monitorovací výbor pro činnost Agentury.

detail
29.6.2016

OSN kritizovala nárůst xenofobního chování v Británii

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn naléhá na britské úřady, aby se zasadily o zastavení nárůstu xenofobního chování v Británii, které nastalo po ohlášení výsledků britského referenda. Britští voliči se v něm minulý týden vyslovili pro odchod Británie z Evropské unie.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nejbližší akce

Modrá je dobrá

Série česko-německých workshopů

Procházka Kolínem s průvodcem