Dnes je  20. 1. 2017, 23:02
Hlavní menu
Aktuality
20.1.2017

Terénní sociální pracovník/ice v Brně

Jste angažovaný člověk s chutí bojovat proti předsudkům a diskriminaci? Rádi pomáháte potřebným lidem? Rádi trávíte pracovní čas i mimo kancelář? A k tomu všemu jste odborně způsobilý k práci sociálního pracovníka? Staňte se členem týmu terénních pracovníků a podpořte možnosti Romů žít důstojný život!

detail
20.1.2017

Budoucí romští novináři vyjeli do vyloučených lokalit na západě Čech

Součástí projektu Mediální trénink pro budoucí romské novináře 2016, byl i třídenní výjezd do terénu. Díky spolupráci s organizací Český západ měli studenti možnost navštívit několik sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku.

detail
19.1.2017

Rok za rokem, Krok za krokem s La Ngonpem: Příběhy ze škol zapojených v projektu globálního rozvojového vzdělávání

Jak probíhá výuka podle metodiky La Ngonpo? To se dozvíte v nové publikaci Rok za rokem, Krok za krokem s La Ngonpem: Příběhy ze škol zapojených v projektu globálního rozvojového vzdělávání.

detail
19.1.2017

Člen AfD se za kritiku berlínského památníku holocaustu sám stal jejím terčem

V Berlíně by místo památníku obětem holocaustu měly být spíše připomínky světlých stránek německých dějin, například slavných filosofů nebo hudebníků. Prohlásil to představitel protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björn Höcke. Jeho názor okamžitě vyvolal ostrou kritiku v Německu i v zahraničí.

detail
18.1.2017

SONGFEST.CZ 2017 - Vítání roku kohouta

Žánrová pestrost, kulturní rozmanitost, jedinečný okamžik, kdy se Východ setkává se Západem –nejen to nabízí tradiční festival Songfest.cz. Každoročně servíruje divákům bez rozdílu věku jedinečný koktejl koncertů a doprovodných akcí, jejichž společným jmenovatelem je vítání nového roku podle luno-solárně jupiterského čínského kalendáře. „Po roku ohnivé opice přichází rok Kohouta. Z celého čínského zvěrokruhu dvanácti zvířat je právě Kohout tím nejvíce extravagantním znamením. Symbolizuje fantazii a cit pro společenskou spravedlnost,“ říká zakladatelka festivalu Feng-yűn Song.
detail
18.1.2017

Koordinátor/ka programu Vzdělávání dětí a mladých lidí (se zaměřením na včasnou péči)

Zajímá vás, jak funguje český vzdělávací systém? Chcete přispět k tomu, aby měly všechny děti bez rozdílu rovný přístup k předškolnímu vzdělávání a šanci na dobrý start ve škole? Baví vás přemýšlet v dlouhodobé perspektivě, plánovat vždy několik kroků dopředu? Jste člověk, který se nenechá snadno odradit? Pak hledáme právě vás! Nadace Open Society Fund Praha rozvíjí hodnoty otevřené společnosti a demokracie. Patří mezi pět největších nadací v České republice. Již 25 let financuje a sama realizuje jak projekty, které usilují o systémové změny na celostátní úrovni, tak projekty, které přispívají k řešení konkrétních lokálních situací. Mezi klíčová témata, na která se zaměřuje, patří rozvoj efektivní a transparentní veřejné správy prostřednictvím Fondu Otakara Motejla, vzdělávání dětí a mladých lidí a rovné příležitosti žen a mužů.

detail
18.1.2017

6. ročník Slovanské zimy

Integrační centrum pro cizince Hradec Králové Vás 19. ledna srdečně zve na šestý ročník akce Slovanská zima.
detail
18.1.2017

Severské filmové čtvrtky: Falešný ptáček

Skandinávský dům ve spoluprácí s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt v rámci projektu Severské filmové čtvrtky uvádí mrazivé islandské drama "Falešný ptáček".
detail
18.1.2017

Cikánský boxer

Buranteatr Vás 30. ledna zve na představení Cikánský boxer.
detail
18.1.2017

Sociální pracovník pro službu terénní programy

Obecně prospěšná společnost Český západ vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník pro službu terénní programy.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nejbližší akce

Třetí ročník festivalu Scandi

Festival íránských filmů

Společná evropská azylová politika