Dnes je  25. 7. 2016, 17:58
Hlavní menu
Aktuality
23.7.2016

Projekt Rodina Odvedle nabízí nezapomenutelný zážitek. Přihlaste se!

Už po třinácté zažijí české a migrantské rodiny netradiční setkání – poobědvají v jiném prostředí u neznámých lidí. V rámci projektu Rodina Odvedle, se dne 27. listopadu po celém území České republiky uskuteční přes 50 setkání, kdy k nedělnímu obědu usedne ve stejný den a hodinu více jak 400 lidí, kteří se liší kulturou, jazykem i zvyky.

detail
22.7.2016

Čtvrtletní zpráva Ministerstva vnitra o extremismu v roce 2016

Ministerstvo vnitra ČR vydalo souhrnnou situační zprávu o extremismu za 2. čtvrtletí roku 2016.

detail
22.7.2016

Hodnocení soužití Romů a ostatních v ČR se třetím rokem zlepšuje

Soužití Romů a ostatních obyvatel Česka stále vnímá výrazná většina společnosti jako špatné, myslí si to 78 procent lidí. Naopak za dobré ho označila necelá pětina dotázaných v červnovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Třetím rokem ale narůstá pozitivní hodnocení soužití a klesá negativní pohled.

detail
21.7.2016

Sociální pracovník/pracovnice programu Terénní sociální práce Brno

Příspěvková organizace DROM, romské středisko vypisuje výběrové řízení na místo sociálního pracovníka/pracovnice programu Terénní sociální práce Brno.

detail
21.7.2016

Vláda odložila o týden materiál Problémy související s bydlením sociálně vyloučených obyvatel

Materiál, který do vlády předkládal ministr Dienstbier, vychází z problémů diskutovaných s majiteli bytů, obcemi i neziskovými organizacemi. Navrhuje řešit mj. vzrůstající problémy s neplacením služeb majiteli bytů ve společenstvích vlastníků jednotek. K přerušení materiálu došlo z důvodu nutnosti vyjasnit si s Ministerstvem pro místní rozvoj text pasáží týkajících se stavebně technického stavu budov.

detail
21.7.2016

Melinda Surmajová, studentka práva a kriminologie: Chci dosáhnout co nevyššího vzdělání v oboru, který mě baví

"Můj táta vždycky říkal, že budu buď prezident, nebo inženýr," řekl ve vysílání Českého rozhlasu pořadu Večerní host Radiožurnálu student Filip Sivák, jehož snem je poskytovat firmám komplexní řešení v oblasti IT. Společně s Melindou Surmajovou, studentkou prvního ročníku magisterského programu se zaměřením na právo a kriminologii s aspirací stát se političkou či právničkou, hovořili o svém studiu, podpoře rodičů a o tom, jak jim pomáhá nebo pomohl stipendijní program Romského vzdělávacího fondu pro romské vysokoškoláky.

detail
21.7.2016

Výzva k zasílání nominací do 6. ročníku cen Roma Spirit v České republice

Nadace Michaela Kocába ve spolupráci s Otevřenou společností, o. p. s., a Muzeem romské kultury zahajuje přijímání nominací do 6. ročníku Roma Spirit v České republice. Posláním Roma Spirit je ocenit a popularizovat práci jednotlivců i organizací, kteří přispívají ke zlepšení situace Romů v České republice.

detail
21.7.2016

Velký zájem o stipendia pro romské středoškoláky. Chtějí být policisty, lékaři, architekti nebo počítačoví experti

Pátek 15. července byl poslední den, kdy bylo možné zaslat organizaci ROMEA žádost o stipendium na studium na střední nebo vyšší odborné škole. Žádostí přišlo do organizace 105, stipendium může získat ale jen padesátka nejúspěšnějších žadatelů z řad středoškoláků a deset studentů VOŠ. O tom, kdo bude mezi budoucímu stipendisty, rozhodne začátkem srpna tříčlenná výběrová komise. Projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ realizuje organizace ROMEA za podpory dánské nadace VELUX.

detail
20.7.2016

Zachrání cizinci českou ekonomiku?

Protože se může na základě záplavy zpráv spojených s tzv. uprchlickou krizí zdát, že žijeme v době bezprecedentní migrace a Evropu ohrožuje exodus na její území, stojí za to se zastavit nad daty a statistikami. Bližší pohled na čísla o globální, evropské i české migraci vyvrací mnohé mýty a přináší překvapivá zjištění.

detail
20.7.2016

Europe: Handbook on Students with Migrant Background

This handbook has been written by the European Students' Union’s Ethnic Minorities Working Group (EMWG) based on the work it conducted from its establishment at ESU’s Board Meeting 57 in 2009 until its expiration at the Board Meeting 64 in 2013. The work was undertaken by representatives from ESU’s members SAMOK (Finland), NUSUK (UK), LSVb (the Netherlands), ANOSR (Romania), NASC (Bulgaria), FAGE (France) and NSUM (Macedonia), as well as ESU’s Equality Coordinator and Human Rights and Solidarity Coordinator and previous members of social affairs committee.

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nejbližší akce

Festival Africa Live 2016

Jobklub - Pracovněprávní minimum

Letní tábor se sdružením Most pro