Dnes je  29. 6. 2017, 14:37
Hlavní menu
Aktuality
28.6.2017

Víra a krása: Židé, křesťané a muslimové ukazují na společné a odlišné aspekty své víry

V centru Alfirdaus (Na Košince 1a, Praha 8) proběhla v pondělí 26. června vernisáž výstavy Příběh víry a krásy, kterou společně pořádají křesťané, Židé a muslimové. Cílem výstavy je ukázat, jak jsou zobrazovány věci víry v různých náboženstvích, upozornit na odlišnosti i společné rysy a dát prostor k zamyšlení, jak a proč vyjadřovat krásu víry. Zájemci se mohou přijít podívat do neděle 16. července denně od 17 do 20 hodin. Vstupné je dobrovolné.

detail
28.6.2017

Projekt Poslední adresa: V Praze byly vyvěšeny první tabulky adres obětí komunistického režimu

V Praze byly včera odhaleny čtyři první tabulky projektu Poslední adresa, jehož cílem je připomenout oběti represí komunistického režimu. Nenápadné tabulky velikosti dlaně jsou umístěny na domech, v němž oběti bydlely před zatčením. Obsahují základní údaje, jako jsou datum narození a úmrtí. První čtyři tabulky připomínají životy Karla Bacílka, Jozefa Maceje, Slavoje Šádka a Veleslava Wahla. Autoři projektu doufají, že další tabulky brzo přibudou. Iniciovat jejich umístění může kdokoliv na webu.

detail
27.6.2017

Nejvyšší soud v USA zčásti odblokoval Trumpův imigrační dekret

Nejvyšší soud USA svým včerejším rozhodnutím umožnil vládě začít částečně uplatňovat imigrační dekret prezidenta Donalda Trumpa. Verdikt je považován za prezidentův úspěch v boji proti omezení imigrace a Trump sám ho označil za vítězství pro národní bezpečnost Spojených států. Jemen, který patří do šestice zemí, jichž se omezení týkají, upozornil, že boji proti terorismu a extremismu to nijak nepomůže.

detail
27.6.2017

META, o.p.s., hledá ředitele/ředitelku

META, o. p. s. – Společnost pro příležitosti mladých migrantů vypisuje výběrové řízení na pozici ředitele/ky.

detail
27.6.2017

Ředitel Agentury pro sociální začleňování: Tragédie, která se stala v Chomutově nás trápí, snažíme se dělat maximum možného

Radek Jiránek vystudoval sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1996 pracoval na Ministerstvu vnitra, kde od roku 2002 vedl oddělení preventivních programů, dobrovolnické služby a lidských práv. Stál u zrodu projektu Asistent prevence kriminality. Od června 2015 je ředitelem Agentury pro sociální začleňování při Sekci lidských práv Úřadu vlády ČR. Říká, že určující životní zkušeností významnou pro další profesní směřování pro něj byla situace po rozdělení Československa v roce 1993, kdy v Karviné jako student pomáhal získat české občanství Slovákům, kteří tam tehdy žili.

detail
27.6.2017

ZÁZNAM: V Knihovně Václava Havla se debatovalo o sociálním začlenění a vyloučení

Debata s názvem Sociální vyloučení a začleňování v Česku proběhla před několika dny v pražské Knihovně Václava Havla. Jejími hosty byli poslanec PSP ČR Ivan Gabal, ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek, ředitel Programů sociální integrace společnosti Člověk v tísni Jan Černý, ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček a primátorka města Děčín Marie Blažková. Záznam z diskuse si nyní můžete pustit i na stránkách zpravodajského serveru Romea.cz. Debatou hosty provedla Marta Pilařová.

detail
26.6.2017

Pietní shromáždění v Hodoníně u Kunštátu

Muzeum romské kultury Vás srdečně zve na společné pietní shromáždění v Hodoníně u Kunštátu, které se uskuteční 20. srpna.
detail
26.6.2017

Using Economic Activities to Solve Social Challenges in Roma Communities

Activities to develop employment and employability at local levels are a relatively unknown and underused approach. Methods to improve employability and employment opportunities are generally initiated on the national level and they lack the ability to respond to the specific needs that local municipalities and their citizens face.
One of the most achievable steps towards local employment development can be found in working to encourage local municipal business expansion. These municipal businesses are set up and operated by the municipality and aim to use local materials as well as employ local residents. These social enterprises use their profits to further economic activity through job creation and use their resources to address the specific social issues that face the area community; the result of these activities is a higher standard of living for all municipal residents. One of the best examples of a municipal enterprise can be found in the municipality of Spissky Hrhov, Slovakia.

detail
26.6.2017

Společné vzdělávání je přirozená věc: Š. Tetourová

„Kolikrát jsem slyšela, že chytré děti mají jít na gymnázium, protože je “hloupé” děti na odborných školách potáhnou dolů. Kolikrát jsem slyšela, že se na „obyčejné” střední škole dostanou do špatné společnosti. Kolikrát jsem slyšela, že nejlepší učitelé učí na gymnáziích. Kolikrát jsem slyšela, že na přijímací zkoušky na vysokou připraví spolehlivě jen gymnázium,“ říká Štěpánka Tetourová, maminka nadané dcery Terezy.

detail
26.6.2017

Aktivisté budou na pietní akci v Letech žádat zbourání vepřína. Přijede i ministr spravedlnosti Pelikán

Odstranění vepřína z míst, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy, chtějí v sobotu v Letech u Písku požadovat aktivisté z Česka a dalších 15 zemí. Účast pořadatelům potvrdily tři stovky lidí. Na místo by měli dorazit i někteří politici a velvyslanci několika států. ČTK to dnes řekl Miroslav Brož z organizace Konexe, která je součástí pořádajícího evropského antirasistického hnutí EGAM (European Grassroots Antiracist Movement).

detail

Kalendář akcí

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nejbližší akce

Odborná konference. Zdraví a sociální začleňování

Úloha kulturních festivalů u Estonců v exilu

Ida Kelarová uvede „své“ mladé romské muzikanty